nám v stredu 11. mája pripravila absolventka našej školy Lucka Kuráková. Z rebelujúcej tínedžerky sa vypracovala na jednu z najúspešnejších podnikateliek Slovenska. Vlastní štyri gastrozariadenia v Barcelone pod značkou El Desván Bakery. Napriek svojej pracovnej vyťaženosti nám venovala celý deň.

Otázky na besede so žiakmi si pripravili Kristína Uramová a Ivan Kováč. Deti so záujmom počúvali jej príbeh, lebo rozprávala o tom, čo ich naozaj zaujíma: ako sa začala jej vášeň piecť a variť, kedy si uvedomila, že je to to, čomu sa chce venovať, aké sú jej spomienky na školu a veľa ďalších. Lucka im trpezlivo vysvetlila, že je za tým veľa práce a štúdia a momentálne ju to ťahá k manažmentu. V chvále pedagogického zboru nešetrila.

V diskusiách s učiteľmi sme sa zhodli, že žijeme v zvláštnej dobe poznačenej covidom, ale aj na toto obdobie sa dá pozerať cez jeho prínos. Ju to naštartovalo k otvoreniu cukrárne, nás naučilo novým formám komunikácie.

Poteší nás každý absolvent našej školy, ktorý robí svoju prácu srdcom, tak ako Lucka a máme sa od neho čo naučiť.