Učíme sa piecť – Bublanina – 3. 10. 2019

Dnes sme si na internáte v rámci krúžku Učíme sa piecť upiekli bublaninu. Tá sa nám teda vydarila, bola výborná. Všetci sme skonštatovali, že sme ju piekli s láskou. A zasa sme si všetky baby dobre pokecali… samozrejme, že sme poponúkali všetkých. 

„Handymade“ – kreatívna tvorivosť

V priestoroch školského internátu našej školy sme vytvorili malú, útulnú kreatívnu dielničku, v ktorej môžeme naplno využiť svoju fantáziu, tvorivosť a nápaditosť. 

V krúžku ,,Handymade“ – kreatívna tvorivosť, máme možnosť vidieť a zhotoviť si rôzne dekoračné predmety, zoznámiť sa s rôznymi technikami pri ich zhotovovaní, použiť nepotrebné materiály a vytvoriť si z nich krásne dekorácie a doplnky v našom živote.

Máme za sebou ,,maľovanie na kameň“ a ,,servítkovú techniku“, ktorú sme použili na nepotrebné sklenené poháre, ktoré nám zostali po vonných sviečkach.

Aj takto si žijeme na internáte – 26. 9. 2019

Nový krúžok „Učíme sa piecť“ nám spríjemnil večer a aj sme si pochutili na našom prvom výtvore – žemľovke. Vydarila sa, bola chutná a ušla sa všetkým… a aj sme si dobre pokecali – baby, no pridali sa aj chalani a večer akosi rýchlo ušiel.