Rozlúčkový večierok na ŠI – 6. 5. 2024

Dnes sme sa lúčili s našimi maturujúcimi žiakmi ubytovanými v školskom internáte, ktorí nás onedlho opustia a vykročia do novej kapitoly ich života …

Najskôr bol príhovor, potom čítanie častušiek, spoločné fotenie a nakoniec diskotéka so svetelnými lúčovými a laserovými efektmi. 

Darčeky pre maturantov

Napiekli sme si aj koláče

Spoločné foto

Potom bola diskotéka

Našim maturantom prajeme veľa šťastia, úspechov a predovšetkým veľa zdravia na ich ceste za dosahovaním snov…

Šomoška – 2. 5. 2024

Zážitkový výlet na hrad Šomoška a Chránenej krajinnej oblasti Cerová vrchovina so žiakmi školského internátu.

Aktivity v ŠI – pečenie pizze

Prezentácia práce ozbrojených príslušníkov Finančnej správy – 23. 4. 2024

Tím ozbrojených príslušníkov Finančnej správy zaradených na CÚ BB, SCÚ Lučenec našim žiakom predviedol pôsobivé ukážky svojej práce, pútavý výklad a komentár okorenený humorom ich veľmi fascinoval. Po ukončení s jednotlivými pracovníkmi dlho diskutovali, pýtali sa na zaujímavosti a otázky nemali konca-kraja. Za ich trpezlivosť, entuziazmus, ochotu a nezištnosť im patrí naša úcta a veľká vďaka.

Kolektív ŠI

Príprava Valentínskej nástenky – 13. 2. 2024

Žiaci ŠI na výstave Obri oceánov v Synagóge Lučenec – 9. 11. 2023

Výmena nábytku v školskom internáte

V školskom internáte sa vymenil všetok nábytok za nový.

Október 2023

Halloween párty v ŠI – 25. 10. 2023

Halloween je obľúbený sviatok, ktorý sa postupom času dostal aj k nám. Znamená aj „predvečer všetkých svätých“, od svojich začiatkov sa oslavoval 31. októbra. 

Halloweenska atmosféra, dobrá nálada a prezliekanie sa do rôznych kostýmov nás v školskom internáte upútalo natoľko, že sme sa podujali zorganizovať halloweensku párty a užiť si tento deň tak, ako sa patrí.

Vyzdobili sme si našu jedáleň halloween dekoráciami, pripravili malé občerstvenie v podobe perníkových koláčov, navyše linecké koláčiky v tvare duchov nám pripravil kolektív kuchyne našej školy. Nechýbala halloween tekvica (tekvička – dávička), svetielka, farebné balónové girlandy a ďalšie halloween dekorácie.

Prekvapením večera bolo 24 masiek, ktoré sa uchádzali o víťazstvo najkrajšej a najoriginálnejšej masky halloweenskej párty. Nemuselo však ísť len o „strašidelné“ masky. Bolo veľmi ťažké určiť víťaza, pretože to bola plejáda rôznych kostýmov (od duchov, upírov … až po lesné víly), ktoré si žiaci sami pripravili. Nakoniec boli sladkými darčekmi odmenené dve masky na 1. mieste (Mím a jeho žena), 2. miesto obsadili Mníšky a 3. miesto uzavreli masky Farára a Maliara.  Sladkými odmenami boli však odmenené všetky zúčastnené kostýmy. Nasledovala diskotéka, tak ako sa na Halloween patrí.

Role DJ sa zhostila Sára Gogolová a išlo jej to skvele, nonstop roztancovala všetkých zúčastnených. O dekorácie sa postarala Majka Parničanová spolu s Evkou Kŏtelešovou, tekvicu nám venoval Jakub Marcinek. Koláče deň vopred na krúžku upiekla Miška Bajnoková s Biankou Fačkovou.

Ďakujeme všetkým, ktorí sa akokoľvek podieľali na tomto vydarenom večierku.  

                                                                                                                                 Kolektív ŠI

Pečenie koláčov na Halloween

Príprava na Halloween

Toto pečivo si vlastnoručne napiekol Šimon.

Plaváreň – 11. 5. 2023

Plávanie je vhodné takmer pre každého. Voda má blahodarné účinky na telo, zlepšuje kondíciu, podporuje imunitu a zároveň zlepšuje aj náladu, pretože podnecuje uvoľňovanie endorfínu – hormónu šťastia. V tomto školskom roku 2022/2023 sme vo štvrtok 11. 05. 2023 už po druhýkrát navštívili plaváreň v Rimavskej Sobote pod vedením vychovávateľa ŠI Martina Karáseka. Žiaci si zaplávali vo veľkom plaveckom bazéne a v menšom hrali rôzne loptové hry. Mali sme medzi sebou aj jedného neplavca, ktorý sa zo začiatku bál čo i len hlavu ponoriť. No na záver už vedel preplávať, lepšie povedané presplývať šírku malého bazéna. Cestu späť, ktorá viedla cez Poltár, sme si spríjemnili jazdou vlakom.

Rozlúčkový večierok v ŠI – 10. 5. 2023

Všetko má svoj začiatok, aj svoj koniec a teraz sa nenávratne priblížil koniec študentského života našich maturantov ubytovaných na našom školskom internáte. Aj keď už s nami o chvíľu nebudú, určite nám všetkým nadlho ostanú pekné spomienky a často nám vyčaria úsmev na tvári. Táto etapa internátneho života im postupne prejde do minulosti, no a na minulosti sú najkrajšie práve tie spomienky. Čím krajšie a bohatšie sú spomienky, tým ťažšia je rozlúčka.

V školskom internáte sme si urobili spoločný rozlúčkový večierok v stredu 10. mája 2023. Po príhovore vychovávateľov a žiakov, za ktorých predniesla pekný príhovor Nikola Babuljaková, sme našim žiakom predniesli a venovali častušky „šité na mieru“, venovali sme im malé darčeky (puzdro na doklady, pero a značkovač). Žiaci tradične dostali tričká s logom: „Môj naj… internát na Rázusovej ulici v Lučenci“, kde sa im neskôr všetci spolubývajúci z ŠI podpisovali. Potom nasledovala diskotéka, kde sa naši mladí riadne „vybláznili“.

Našim maturantom budeme držať palce a fandiť im pri ďalších ich krokoch – teraz pri ústnych maturitách, neskôr pri prijímacích skúškach na vysokú školu alebo pri výbere práce, kam sa za chvíľu zaradia.

Kolektív ŠI

Bublanina na rozlúčkový večierok – 9. 5. 2023

Na krúžku „Učíme sa piecť“ sme pripravovali bublaninu (2 veľké plechy) na rozlúčkový večierok s maturantmi školského internátu.

Aktivity v ŠI

Žiaci ubytovaní na ŠI pochádzajú z rôznych kútov Slovenska. Máloktorá krajina je tak rozmanitá a hrdá na svoje tradície. Nepochybne folklór patrí medzi ne. To, že na ŠI máme ubytovaných žiakov aj s hudobným nadaním svedčí napr. Ema, ktorá na svojej heligónke prezentuje oblasť Podpoľania, konkrétne Detviansku Hutu, Látky, Hriňovú a okolie. 

Elektronické šípky

K zmysluplnému tráveniu voľného času na našom ŠI prispel novozakúpený elektronický terč so šípkami. Naši žiaci sa po náročnom dni vedia v hre na terč plne odreagovať a v zápale hry občas strácajú pojem o čase. Rivalita, nadšenie a zápal pre hru je u nich obdivuhodná a to bolo našim cieľom. 

Vyhodnotenie súťaže o najkrajšiu a najškaredšiu izbu v ŠI – 18. 4. 2023

 8. 3. 2023 sme vyhlásili v školskom internáte súťaž o najkrajšiu a najškaredšiu izbu.  Bodovanie izieb prebieha každé ráno. 10 bodov znamená, že izba je bezchybne uprataná. Za nedostatky sa však body strhávajú. 

Súťažilo sa v kategóriách dievčatá – chlapci.

Najväčší zhodný počet bodov u dievčat získali tri izby: 510 P (Caldu, Dorkinová), 409 Ľ  (Farkašová) a 509 Ľ (Tomčíková, Melicherčíková). Všetky tri izby boli ohodnotené ako najkrajšie a dievčatá boli odmenené čokoládovou tortou s ovocnou plnkou.

V kategórii chlapci získali najväčší počet bodov izby č. 408 P (Kubík, Cárach) a 404 Ľ (Petrovský, Fedeš). Aj chlapci boli ocenení čokoládovou tortou.

Najškaredšie izby boli izby č. 407 P, 406 P a Ľ, 507 Ľ a 511 Ľ. Ďakujeme majsterkám a žiakom odboru cukrár za dve úžasné čokoládové torty, ktoré navyše chutili znamenite.

Hokejový zápas  HKM Zvolen – HK Spišská Nová Ves – 3. 4. 2023

Dnes poobede o 16,00 hod. sme si urobili výlet (46 žiakov z našej školy a zo školského internátu plus 4 pedagógovia). Namierili sme si to rovno do Zvolena na 2. hokejový zápas semifinále play off Tipos extraligy: HKM Zvolen – HK Spišská Nová Ves. Vedúcim zájazdu bol Mgr. Marian Šuhaj.

Hneď po príchode sme sa usadili, začlenili sa medzi 3087 divákov dnešného duelu. Úvodná svetelná šou bola predzvesťou ozajstného hokejového zážitku. Po zaznení štátnej hymny začala prvá tretina v  sprievode hlasitého bubnovania, hudby a burácajúceho povzbudzovania divákov, čo umocňovalo túto hokejovú atmosféru. V tejto tretine gól nepadol, padol však v tej nasledujúcej druhej tretine od hosťujúcich Spišiakov. Zvolenskí fanúšikovia sa nevzdávali a nijako nezaháľali. Dávali o sebe vedieť po celý čas, skandovanie zvýrazňované údermi bubnov a hlasnej hudby vrcholilo pri vyrovnávajúcom góle domáceho mužstva v tretej tretine. To už burácal celý štadión, fanúšikovia si pýtali ďalší gól. Ten neprišiel a preto sa zápas predĺžil o 20 ďalších minút. Ak sme si mysleli, že už viac sa burácať nedá, tak opak bol pravdou. Burácalo sa viac a viac, diváci doslova šaleli, kričali a skandovali: „teraz to príde“, „my chceme gól“.  Nervydrásajúci súboj oboch mužstiev sa neuveriteľne zrýchlil, fanúšikovia vrieskali, pískali a tlieskali, hudba hlasno hrala, do toho rachot bubnov však aj tak vytúžený gól nepriniesol a tak nasledovali nájazdy, v ktorých Zvolen s prehľadom zvíťazil 3:1. Zápas skončil teda 2:1víťazstvom Zvolena.

Prežili sme úžasné športové predstavenie a nezabudnuteľnú hokejovú atmosféru. Ďakujeme vedeniu školy za neopakovateľnú športovú skúsenosť, za poskytnutý autobus a lístky na tento vynikajúci duel hokejistov.

                                                                                                   Marianna Karáseková

Banánové muffiny – 21. 2. 2023

Dnes sa v kuchynke ŠI pripravovali banánové muffinky pod taktovkou Adelky a Sofii a vyšli im skvele. Tak ako dobre vyzerali, tak úžasne aj chutili.

Valentínsky večierok v ŠI – 14. 2. 2023

14. február je dňom, kedy si ľudia na celom svete vyznávajú lásku rôznymi spôsobmi viac ako inokedy.  Sviatok sv. Valentína je sviatkom lásky, ktorá je súčasťou každého z nás.

Láska k partnerovi, rodičom, deťom, súrodencom, priateľom, spolužiakom … sa sústreďuje na dobro a podporuje to, čo je pozitívne. Ozajstná láska je nezištná, zhovievavá, stála a bezpodmienečná. Vyžaruje zo srdca, má schopnosť pozdvihnúť iných, zdokonaľovať osobnosť, privolávať pozitívnu energiu…

V školskom internáte sme si pripomenuli tento sviatok po svojom. Pre žiakov ŠI naše kuchárky pod vedením Mgr. Haferníkovej preukázali lásku k deťom a k svojmu povolaniu svojimi produktmi v podobe dobrej večere, ktorú nám netradične servírovali v podobe švédskych stolov. Prichystané sladké prekvapenia, kreatívne a vkusne upravené, podčiarkli slávnostnú atmosféru vo vyzdobenej jedálni ŠI.

Celý Valentínsky večierok prebiehal v réžii žiačky 4.P triedy Nikoly Babuljakovej. Pekným valentínskym príhovorom ku svojim spolužiakom odštartovala hry a súťaže, ktoré zároveň moderovala pre páriky v tanci so stoličkami či jabĺčkami a tiež ochutnávky ovocia, kde mal jeden z páru zaviazané oči a hádal, aké ovocie mu práve partner ponúkol. Všetky víťazné páry boli odmenené čokoládkami. Nasledovala diskotéka, kde sa mali mladí ľudia možnosť do sýtosti „vyšantiť“.

Učíme sa piecť – 13. 2. 2023

Príprava krémešových koláčikov na Valentínsky večierok v rámci krúžku „Učíme sa piecť“