Kozmetička

Cukrárka

Monica

Rachel

Sme moderná škola plná histórie

prečítaj si niečo málo o tom, ako to všetko začalo

Korene Združenej strednej školy služieb v Lučenci siahajú až do 19. storočia. V Lučenci sa do roku 1872 organizovala výchova učňov – tovarišov v rámci cechov.

Ako to v našej škole vlastne funguje?

Rozhodnutie mladého človeka, kam po ukončení štúdia na základnej škole budú smerovať jeho kroky, by malo byť spojením schopností a daností, s pocitom potrieb vlastnej realizácie v profesii či povolaní, ktoré sa mu páči a v ktorom sa chce v budúcnosti realizovať.

Pedagogický kolektív

Naša škola má na to všetky predpoklady. Jej mnohoročný vývoj a historický základ umožnili za tento čas vytvoriť kvalitný pedagogický kolektív. Stredná odborná škola sa nachádza v okresnom meste Lučenec. Pracuje u nás celkom 137 zamestnancov (z toho 82 pedagogických) na dvoch pracoviskách teoretickej výučby a na pracoviskách odborného vyučovania.

Mimoškolské aktivity

V škole sa realizujú rôzne záujmové a voľnočasové aktivity,  krúžky zamerané na šport, jazykové zručnosti, IKT zručnosti, ale tiež prípravu na prijímacie skúšky na VŠ.

Okrem krúžkov škola ponúka žiakom aj možnosť absolvovania kurzov, ktorými si môžu dopĺňať vzdelanie z iných oblastí ako študujú a byť tak lepšie pripravení pre trh práce.

Žiaci úspešne reprezentujú svoju školu v oblasti gastronómie, cestovného ruchu, obchodu a agropodnikania, kaderníctva, automobilizmu, vedomostných súťaží, súťaží zručností, športových súťaží, súťaží z oblasti jazdectva a kynológie.

Vlastné prevádzky

Škola zabezpečuje komplexný výchovno-vzdelávací proces, s možnosťou ubytovania žiakov na školskom internáte, sídliacom na Rázusovej ulici. Škola má svoj vlastný autoservisprevádzky kaderníctvakozmetikyreštauračných služiebcukrársku výrobu a školský majetok.

Projekty

Škola je zapojená do projektu Catching-Up Regions (CURI), ktorý je iniciatívou na pomoc dobiehajúcim regiónom. Naším hlavným cieľom v projekte je vybudovať zo školy Centrum celoživotného vzdelávania a poradenstva v oblasti poľnohospodárstva, gastronómie, cestovného ruchu a služieb pre žiakov SOŠ a záujemcov o vzdelávanie, poskytovať služby pre začínajúcich podnikateľov a pre subjekty pôsobiace v regióne

Autoškola

Stredná odborná škola v Lučenci v školskom roku umožňuje tiež žiakom urobiť si vodičský preukaz skupín A, B v autoškole, ktorú zriadila vo svojich vlastných priestoroch.  Škola pri vyučovaní využíva aj dielne, ktoré slúžia pre výučbu a zároveň materiálové vybavenie, ktoré má k dispozícii pre údržbu motorových vozidiel.

Kontakty – vedenie školy:

Riaditeľ školy

Mgr. Juraj Vitek – t. č. 0917 600 005,  juraj.vitek@zoznam.sk

Zástupca riaditeľa

Mgr. Andrea Slížová – t. č. 0907 134 644,  adinka.slizova@gmail.com

PaedDr. Iveta Hájíčková – t. č. 0915 775 065,  iveta.hajickova2@gmail.com

PaedDr. Juraj Vitek – t.č. 0917 096 333, paeddr.juraj.vitek@soslc.sk

Ing. Zsolt Habodász – t. č. 0948 293 093,  habodasz.zsolt@gmail.com

Sociálny pedagóg

PhDr. Iveta Erlichová – t. č. 090809780391,   iveta.erlichova@gmail.com

Kontakty – ekonomický úsek:

Vedúca ekonomického úseku

Ing. Adriana Rybárková – t. č. 0905 969 092, adriana.rybarikova@soslc.sk

Rozpočet a štipendiá

Ing. Ivana Najpauerová – t. č. 0940 643 011, ivana.najpauerova@soslc.sk

Učtáreň a pokladňa

t.č. 0940 643 011

Erika Galdíková – galdikova.erika@soslc.sk

Anastázia Veselková – anastazia.veselkova@soslc.sk

Margaréta Dorniak – margaretadorniak@gmail.com

Personálne a mzdové oddelenie

t.č. 0940 642 992

Ing. Monika Ličková – monika.lickova@soslc.sk

Zuzana Gajdošíková – zuzana.gajdosikova@soslc.sk

Ciele, ktoré sa snažíme napĺňať

Čím ďalej, tým viac je dôležitejšie, aby žiak nebol len pasívnym príjemcom informácií, ale prejavoval vlastnú iniciatívu, premýšľal, rozhodoval sa a tvoril.  Cieľom školy je poskytovať žiakom také odborné vzdelávanie, ktoré ich predurčí k bezproblémovému uplatneniu sa na trhu práce a uplatňovať nové metódy a formy vyučovania zavádzaním aktívneho učenia.

• utvárať plne rozvinutú osobnosť žiaka,
  • napĺňať všeobecné ciele vzdelávania,
  • rozvíjať kľúčové kompetencie,
  • otvárať žiakom cestu ku kvalite svojho plnohodnotného života,
  • motivovať ich k sebarozvoju a pripravovať ich k efektívnemu uplatneniu sa na trhu práce, či do ďalšieho štúdia.

Ako to u nás vyzerá

Kde všade učíme?

Triedy, telocvične, vzdelávacie strediská. Toto všetko nájdete jednoducho a rýchlo vďaka tejto mape

Zvolenská cesta č. 83