V dňoch 17. – 23. marca 2024 naša škola hostila žiakov a ich učiteľov zo Strednej školy technickej a gastronomickej v Blansku. Pobyt žiakov sa uskutočnil v rámci programu V4 mini grant.
Program má dve časti.
V prvej časti žiaci partnerskej školy z Blanska navštívili naše priestory. Pripravili sme pre nich bohatý odborný a kultúrny program. Prvá časť dňa bola venovaná zdokonaľovaniu sa v kuchárskom umení v živej prevádzke kuchyne Reštaurácie Novohrad. Popoludnia boli venované spoznávaniu mesta a regiónu. V rámci sprievodných akcií žiaci navštívili hotel Galicia Nueva v Haliči a naše školské hospodárstvo. Ďalší deň po náročnej práci v kuchyni si žiaci oddýchli v priestoroch Tančiarne a pivovaru Franz. Streda priniesla ako obyčajne prácu v kuchyni a po nej zaslúžený výlet do Banskej Bystrice, kde v priestoroch hotela LUX spoznávali bežnú prevádzku hotelového zariadenia. Nadšenie z navštívených priestoroch doplnil obdiv historických pamiatok mesta Banská Bystrica. Štvrtkové dopoludnie okrem tradičnej práci v kuchyni bolo obohatené o návštevu lokálnej televízie TV Local. Poobede prinieslo návštevu kaviarne Barista a ochutnávku tradičnej zmrzliny z rodinnej Záhradnej cukrárne. Vyčerpávajúci program bol doplnený návštevou a relaxom v Aquatermal Dolná Strehová. Posledný pracovný deň okrem tradičného varenia obsahoval aj výlet do okolia Lučenca, konkrétne na zrúcaniny hradu Šomoška. Po namáhavom výstupe na hrad sa žiaci občerstvili v neďalekej Lángošárni vo Fiľakove, kde im ponúkané dobroty veľmi chutili.
Dúfame, že sa našej partnerskej škole u nás páčilo a ich návštevu im o niekoľko dní oplatíme s našimi žiakmi.