Lučenec – v dátume 21.3. – 23.3.2019 sa uskutoční 3. ročník multižánrového Festivalu Svet v meste. Divadlo B. S. Timravy sa i tento rok stane dejiskom centra pre dokumentárne filmy, diskusie, workshopy a divadelné predstavenia.

Festival Svet v meste je pokračovaním filmového festivalu Jeden svet Lučenec. Organizátori sa rozhodli posunúť festival z filmového na multižánrový a to si žiadalo vytvorenie občianskeho združenia rovnomenného názvu Svet v meste. Tretí ročník sa zameria na tri hlavné témy, ako sú Prečo mladých inšpiruje extrémizmus, Ako ustáť globálny konzum a Rómska debata.

„Potešilo nás, že pre tento ročník sme vytvorili spoluprácu so Strednou odbornou školou hotelových služieb a dopravy v Lučenci, ktorá sa bude spolupodieľať na celkovej organizácii podujatia. Celkovo to odráža hlavnú myšlienku komunitného organizovania a spoločenského angažovania, na ktorých základoch festival vznikol“, organizátor festivalu Svet v meste Ján Laco.

Festival vyvrcholí v sobotu 23. 3. 2019 hudobnými vystúpeniami v Tančiarni Franz. „Sprievodnými akciami aj tento ročník zaplníme divadelné foajé lokálnymi remeselníkmi a farmármi. Diváci sa rovnako môžu tešiť aj na workshop z dielne Novohradského osvetového centra.

V rámci získania viac informácií o filmoch, hosťoch, diskusií, moderátorov a koncertov sledujte stránku www.svetvmeste.sk a FB fanpage Svet v meste.